Astronika sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – organizator Konkursu: „Biomimetyka w kosmosie” ogłoszonego w dniu 22.12.2022 na stronie https://astronika.pl/biomimetyka/ podjął decyzję o odwołaniu Konkursu z dniem 7 kwietnia 2023 r. z uwagi na małą liczbę zgłoszeń.

Podstawa prawna: § 13 ust. 2 Regulaminu Konkursu „Biomimetyka w kosmosie”

Studiujesz, działasz aktywnie w organizacjach studenckich, fascynuje Cię otaczająca nas natura i chcesz przyczynić się do eksploracji kosmosu? Ten konkurs jest dla Ciebie!

 

Biomimetyka w kosmosie to konkurs ufundowany przez Astronikę. Jest wydarzeniem towarzyszącym międzynarodowej konferencji European Space Mechanisms and Tribology Symposium (ESMATS 2023), której kolejna edycja odbędzie się we wrześniu 2023 roku w Warszawie. Konferencja co dwa lata gromadzi najlepszych na świecie specjalistów, inżynierów i naukowców zajmujących się budową urządzeń dla najważniejszych kosmicznych misji eksploracyjnych.

Konkurs dotyczy stworzenia innowacyjnego projektu wykorzystującego biomimetykę w zagadnieniach eksploracji kosmosu.

Biomimetyka (inaczej bionika, biomimikra, inżynieria bioniczna) to dział nauki zajmujący się naśladowaniem zachowania i funkcjonowania natury, którego celem jest konstruowanie lepszych maszyn lub materiałów poprzez użycie rozwiązań wytworzonych przez naturę w toku milionów lat ewolucji.

Nagrodą Główną jest nagroda pieniężna w wysokości 10000 PLN dla najlepszego projektu finałowego. Projekty finałowe, zostaną nagrodzone nagrodą pieniężną w wysokości 2500 PLN każdy, jak również nagrodą rzeczową w postaci biletów uprawniających do darmowego uczestnictwa w konferencji ESMATS 2023.

Finaliści będą mogli zaprezentować swoje dzieła przed uczestnikami Konferencji, poznając w ten sposób ekspertów przemysłu kosmicznego i otwierając sobie drogę do kariery w europejskim sektorze kosmicznym.

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i przesłanie Zgłoszenia za pośrednictwem formularza w nieprzekraczalnym terminie do 13 marca 2023 roku, 23:59:59 czasu środkowoeuropejskiego.

Przebieg konkursu